دانلود اسلایدهای گروه کلید

تاثیر فرآیندهای مدیریت دانش بر توسعه منابع انسانی

امروزه روشن شده است که دانش در مرکز رقابت پذیری قرارگرفته است. درشرایط رقابت فعلی در بسیاری از سازمان ها مزیت رقابتی پایدار به میزان قابل ملاحظه ای از دانش ناشی می شود؛ و مدیریت دانش یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر عملکرد و اثربخشی مدیریت منابع انسانی و بخصوص توسعه منابع انسانی است.

مدیریت دانش و تأثیر آن بر توسعه مدیریت ریسک

آیا می دانید اکثرمدیران موفق امروزه دریافته اند که نگهداری دانش های کلیدی سازمان بصورت منفعل و در افکار کارکنان، دیگر جایز نبوده؟! عواملی همچون: جابجایی، پایین آمدن استانداردهای آموزشی و رشد سریع تغییرات کسب و کار باعث شده که دیگر نتوان به اطلاعات جامع و با ثبات افراد به شکلی انفرادی تکیه نمود. درواقع مدیران سازمان های موفق، دریافته اند که دانش، مهمترین دارایی آنهاست و به عنوان عامل کلیدی در برابر تغییرات و ریسک های مالی و غیرمالی می باشد.

تاثیر قدرت اجتماعی برند بر خرید مشتری

چه چیزی تا این حد می تواند در جهت فروش بیشتر و جذب مشتری عمل نماید؟ برند! برند و برندسازی یکی از فعالیت های مهمی می باشد که امروزه می‌تواند در جهت فروش و جذب مشتری اثرگذار باشد. افرادی که بتوانند در حوزه های اقتصادی مختلف خود اقدام به ایجاد برندهایی قدرتمند بر اساس اصول آن نمایند؛ این مسئله می تواند یکی از بهترین پیشنهادهایی باشد که بتواند در جهت فروش موفق به آنها کمک نماید.

سبک رهبری توانمند ساز مبتنی بر مدیریت دانش و معماری سازمانی

در پاسخ به محیط‌های رقابتی شدید امروزه بسیاری از سازمان ها جهت موفقیت کسب و کارشان به استفاده بهتر از مدیریت دانش روی آورده اند. سازمان هایی که در عرصه کسب و کار صرفاً بر اساس مزیت های مشهود سازمانی مثل پول، ماشین آلات و تجهیزات و غیره عمل می کنند نمی‌توانند به مزیت رقابتی در اقتصاد مبتنی بر دانش دست یابند. در چنین شرایطی از دنیا امروز عجیب نیست که مفاهیمی چون مدیریت دانش به عنوان یکی از محبوب ترین دیدگاه مدیریت تغییر استراتژیک مطرح شوند.

بررسی تاثیر نقش فناوری اطلاعات بر مدیریت کیفیت جامع

اگر به گذشته بنگریم در می‌یابیم که انسان از اوان خلقت تاکنون به نوعی از فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی بهره جسته اند! لیکن مفهوم و مکانیسم عمل آنچه که سازمان های امروزی به آن تجهیز شده اند با مفهوم و مکانیسم فناوری اولیه بسیار متفاوت است. تنوع و توسعه در فناوری اطلاعات از اواخر قرن بیستم شروع شده و تاکنون نیز ادامه دارد. پیشرفت سریع فناوری، فرآیندها و ارتباطات نیروی انسانی را نیز تغییر داده است و آنجائیکه در عصر حاضر کیفیت گرایی یک اصل است و همه راهبردهای مورد استفاده در جهت افزایش کیفیت سازمان و خدمات آن است و مدیریت کیفیت جامع نیز یکی از روشهای مدیریتی کیفیت گراست که بسیارکاربردی گشته است.

بررسی تاثیر هوش سازمانی بر یادگیری سازمانی

امروزه یکی از  این چالشها ی که می تواند موجب کارآیی پایین کارکنان  شود، عدم استفاده کافی از هوش سازمانی می باشد. سوالی که اینک مطرح می شود آن است که هوش سازمانی چه تاثیری بر یادگیری سازمانی دارد؟ این معنا زمانی پراهمیت خواهد شد که بپذیریم، در سازمان امروزی، علاوه بر منبع عظیم و خلاق انسانی هوشمند، ماشین آلات هوشمندی نیز در فرایندهای سازمان نقش موثری ایفا می کنند. بنابراین هوش سازمانی در سازمان های پیچیده امروزی برایند و ترکیبی از دو هوش فعال انسانی و هوش مصنوعی ماشینی خواهد بود که بی تردید مدیران برای پویایی و افزایش کارایی سازمان خود راهی جز بهره گیری از این دو جریان هوشمند نخواهند داشت.

چگونگی تاثیر برند بر خرید محصولات با توجه به ارزش های فرهنگی کشور مقصد

اگر می‌خواهید در تجارت خارجی خود به موفقیت بیشتری دست یابید و یا اینکه شناخته شوید، برند یکی از بهترین راههای تحت تاثیر قراردادن مصرف کننده است! این کار زمانی تحقق می یابد که برندتان شناخته شده باشد و مصرف کننده را تحت تسلط و تاثیر خود قرار دهد. امروزه برند جزء مهم و لاینفک در استراتژی های بازاریابی بخصوص بازاریابی خارجی است. بازاریابانی که در زمینه برند فعالیت می‌کنند عادت دارند برندها را به‌عنوان سرمایه‌هایی تلقی کنند. برندها، به مثابه راه‌های میان‌بر هستند. به‌عبارت دیگر مانند تابلوهای راهنمایی ویژگی‌های ممتاز و ارزشمند محصول را در بازار شلوغ و پر رفت ‌و ‌آمد رتبه‌بندی کرده و برای خریدار به نمایش می‌گذارند. به این ترتیب، خریداران می‌توانند با اعتماد و اطمینان کافی محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

روش تشخیص ریسک های برون سپاری در پروژه های سیستم های اطلاعاتی

یکی از اهداف سازمان ها در دنیای کنونی، حرکت به سمت کوچک شدن است! برون سپاری یکی از این  استراتژی هاست. امروزه با پیچیدگی فضای کسب و کار، افزایش رقابت میان تولید کنندگان، محدودیت منابع و بسیاری عوامل دیگر، سبب شده که سازمان های تولیدی به دنبال بکارگیری فرآیندها و تصمیم های بهینه باشند تا از این رهگذر، امکان بقای بالنده سازمان را تضمین نمایند؛ یکی از این تصمیم ها اقدام به برون سپاری وظایف و پروژه های مربوط به سیستم های اطلاعاتی می باشد.

روش تشخیص ریسک های بین المللی اثرگذار بر انتخاب روش ورود به بازارهای خارجی

یکی از مهمترین بخش های اقتصاد هرکشور، بازار سرمایه است. امروزه تحولات پیچیده و سریع در جهان بخش مهمی از بازار سرمایه را با چالش های جدی روبرو ساخته است، کسب مزیت رقابتی پایدار و همچنین ثبات بازار سرمایه را به یکی از دغدغه های مهم است. کسب چنین مزیتی، از یک سو نیازمند آگاهی از دانش جدید مدیریت بر مبنای ریسک، و سپس استقرار سیستم مدیریت ریسک در سازمان ها و یا نهادهای سرمایه گذار در بازار سرمایه خواهد بود. شناخت عوامل ایجاد کننده ریسک (یعنی شناخت ریسک های ناشی از تصمیمات مدیریت شرکت ها و سازمانها برای خروجی ها و ورودی های شرکت) یک امر قطعی و ضروری هم برای سطح شرکت ها و هم برای سرمایه گذاران می باشد.

روش تشخیص موانع شرکت های دانش بنیان در تجاری سازی تکنولوژی های نوظهور

اقتصاد امروز جهان به شدت از وابستگی به منابع زیرزمینی و صنایع صنعتی فاصله گرفته و اقتصاد دانش- بنیان و شرکت­های دانش بنیان را به عنوان راهبرد اساسی خود برای رشد و توسعه اقتصادی می­داند و توجه بسیاری از اندیشمندان­، سیاست­گذاران و برنامه­ریزان را به خود منعطف کرده، شرکت­های دانش بنیان نقش کلیدی در ایجاد توسعه اقتصاد دانش محور دارند. آن­چه مسلم است فناوری­های پیشرفته و نو­ظهور نقش غیر قابل انکاری در روند توسعه روزافزون تحولات فناورانه در کلیه صنایع داشته­اند و اکثر کشورهایی که در راه دستیابی به فناوری­های برتر موفق بوده­اند، توانسته­اند با اتخاذ سیاست­ها و راهبردهای مناسب، ایده­ها و دانش را به محصولات مشتری پسند و کاربردهای عملی مورد نیاز در بازار تبدیل نماید.

چگونگی تاثیر تخصص کارکنان و جایگاه شغلی در کارآمدی و بهره وری سازمان

امروزه در اقتصاد کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه بهروری به اولویتی ملی تبدیل شده است، که عوامل بسیاری از تکنولوژی گرفته تا نگرش های کاری کارکنان در تعیین این متغیر نقش اساسی دارند. افزایش بهره وری سازمان نیاز به تامین شرایط متعددی دارد که مهمترین آنها عامل انسانی است. نیروی انسانی بر انگیخته شده برای انجام وظایف سازمانی،مهمترین عامل بهره وری است و انگیزش کارکنان نیز با افزایش سطح روحیه و رضایت شغلی آن فراهم می شود.

ارائه چارچوبی برای داده کاوی مدیریت ارتباط موثر با مشتری در جهت پیش بینی رفتار مشتریان

مشتری و رضایت او نقشی حیاتی در بقا و رشد سازمان‌ها ایفا می‌کند. این امر میسر نمی‌شود مگر اینکه بتوان فهمید که مشتریان از سازمان چه خواسته و انتظاراتی دارند. آنچه ما را در فهم این مطلب یاری می‌نماید بکارگیری مدیریت ارتباط با مشتری می‌باشد. با بکارگیری مدیریت ارتباط با مشتری می‌توان در رویه‌های قبلی سازمان تجدید نظر نمود وبا ایجاد نوآوری در محصولات و خدمات، سطح رضایت مشتریان را ارتقا بخشید. امروزه با رقابتی شدن بازارها، نقش مشتری در موفقیت و ماندگاری سازمانها بیش از پیش شده است و تعامل شرکت ها با مشتریان به طور قابل توجهی تغییر یافته است. یکی از چالشهای مهم در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری در سازمانهای مشتری محور شناخت مشتری و درک تفاوت و رتبه بندی آنها و تخصیص بهینه منابع به آنها با توجه به ارزشی که برای شرکت ها دارند، است.

پیغام فوری